e Self-assesment | Outsourcing IT

Self-assesment

  • Sebehodnocení využívání informačních technologií

Audit firemního IT oddělení je nejvhodnějším způsobem, jak zjistit problémy, které ve vašem IT zhoršují výkon jednotlivých služeb. Pokud prověříte externí firmu auditem, můžete se spolehnout, že problém určitě objeví.

Levnou metodou, ne však zcela efektivní, je možnost pro IT audit využít self-assesment, tedy nástroj sebehodnotící, který pomůže odhalit nedostatky v IT oddělení. Jedná se sice o levnější způsob, za to však značně nedokonalý. Nikdo totiž nevidí rád své chyby, a proto se je snaží přehlížet a celkově hodnotit příznivěji.

Pokud si nevíte s IT rady, vaše počítače jsou nefunkční, jsou zde dvě možnosti, které váš problém vyřeší. Můžete si pořídit zařízení nové, je však otázkou času, kdy problém znovu nastane, nebo si najmete odborníky, kteří váš problém nadobro vyřeší. Kontaktujte nás a ptejte se na možnosti IT auditu.

Obecný přístup sebehodnocení

Self-assesment, tedy přístup sebehodnocení, je z pohledu firemních potřeb vzdělávací metoda, která umožňuje změnit pohled na pracovní výkony jedince. Jedná se tedy o vhodný nástroj, jak zlepšit pracovní výkony jedinců, není však vhodné využít tuto metodu samotnou, ale pouze jako doplňující prvek s ostatními systémy vzdělávání zaměstnanců a seberozvoje.

Zpět na výpis slovníku IT pojmů