e Dedikovaný server | Outsourcing IT

Dedikovaný server

  • Soukromý prostor pro váš web

Více webů umístěných na jednom serveru zpomaluje načítání stránek. Čím delší dobu trvá načtení webové stránky, tím rapidněji klesá míra konverze a na webu udržíte méně zákazníků. Možností, jak zajistit rychlost webu, je pronajmout si dedikovaný server. Outsourcovat dedikované servery se vyplatí a je to levnější než pořizovat si server vlastní a následně se o něj starat.

V případě pronájmu dedikovaného serveru máte zajištěnou veškerou hardwarovou funkčnost serveru. Obsah serveru, tedy jeho software, již pod správu dedikovaných serverů nespadá. Pro správu softwaru serveru musíte pak využít outsourcing webových stránek, jako je například SEO a další.

Dedikovaný server

Rozdíl mezi dedikovaným a sdíleným serverem

Pokud vaše stránky běží na sdíleném serveru, dělíte se o tento prostor s dalšími klienty poskytovatele serverového prostoru. Sdílení serveru pro více klientů přináší problém, kdy odesílá více uživatelů dotazy směrem k serveru. Navíc se na serveru uchovává větší množství dat. Nejen z těchto důvodů je poté ohrožena stabilita serveru. Právě stabilita je hlavní výhodou dedikovaného serveru. Dedikovaný server dosahuje mnohonásobně větší stability než server sdílený. Prostor na dedikovaném serveru je určen pouze pro jednoho klienta s jedním FTP účtem.

Charakteristika dedikovaného serveru

Dedikovaný server je fyzický server, který disponuje technickými parametry. Jeho výkonnost závisí na procesoru a operační paměti. Důležité je také sledovat paměť, která je určena pro uložení vašich dat.

Možnost, jak lze zvýšit výkonnost dedikovaného serveru, je přidáním dalších IT komponent pro zvýšení výkonnosti. Příkladem může být dodání dodatečné RAM, či přidání výkonnějšího procesoru.

Zpět na výpis slovníku IT pojmů