e Vzdálená správa | Outsourcing IT

Vzdálená správa

  • RDP - Remote Desktop Protocol

Potřebujete rychlé změny ve vašich firemních počítačích nebo serverech, ale příjezd vašeho IT administrátora trvá hodiny? Máme pro vás řešení, správa počítačů a serverů přes vzdálený přístup. Pro připojení ke vzdálenému počítači a k přístupu k desktopovému prostředí počítače slouží jednoduchý klient, který se k ploše připojí pomocí klient-server principu. Problémem není ani váš operační systém. Řada klientů existuje pro unixové systémy, Mac OS, i pro Windows.

V současné chvíli jsou rozšířené platformy také mezi telefony, kdy je možné získat vzdálený přístup přes mobilní telefon. Klienty, přes které je možné se k počítači připojit, podporují mobilní operační systémy jako Windows Phone, Android a také iOS.

Firemní přínos vzdálené správy

Pokud outsourcujete IT a nastane problém ve firemní počítačové síti, s počítačem nebo s jiným zařízením, nastává závod s časem. Ajťákovi trvá i několik hodin než se dostane do vaší firmy, kdy vám stojí klidně celé vaše podnikání. Navíc si naúčtuje peníze za výjezd.

Zeptejte se nás na možnosti vzdáleného přístupu k vašemu zařízení a ušetříte finanční náklady za opravu a navíc těžíte z časové výhody, jelikož je možné opravit problém skrze vzdálený přístup okamžitě.

Navíc je možné využít vzdálenou správu i pro vaše osobní účely. Kdy se můžete kdykoliv z pohodlí domova připojit do svého zaměstnání a zkontrolovat stav podniku, případně dohledat potřebná data.

Historie vzdálené správy

První zkušenosti má se vzdálenou správou společnost Windows. První možnost, připojení se přes vzdálenou správu, umožňoval Windows NT 4.0, který byl vydán roku 2000. Od této doby se vzdálené přístupy stále zrychlují a rozšiřují pro stále více zařízení.

Zpět na výpis slovníku IT pojmů